Zobrazení dnes: 11910

Fax: 224934646

www: http://www.volny.cz/zcs.ostrovni/

Základní škola sv. Voršily v Praze

Základní škola sv. Voršily v Praze nabízí křesťanský výchovný projekt, efektivní metody a formy vyučování, důvěryhodné, bezpečné a spolupracující školní prostředí. Škola je otevřená všem, kteří přijímají její výchovný program. Vyučuj podle Školního vzdělávacího programu  Společně. Pedagogové se zaměřují na utváření a rozvíjení kompetencí, které mají vytvořit  základ pro celoživotní učení žáka a pro jeho úspěšnou orientaci v každodenním praktickém životě. Uplatňují výchovné vzdělávací strategie směřující ke schopnosti se učit, k dovednosti řešení problémů, kompetenci komunikativní, sociální, personální a pracovní. Součástí výuky je náboženství a další duchovní a etické aktivity, jejichž prostřednictvím chce škola předávat  křesťanské životní hodnoty, utvářet hodnotovou orientaci žáků a vést je k prosociálnosti.

Od třetího ročníku se učí francouzština, němčina, angličtina, od šestého další z uvedených jazyků. Škola zajišťuje zahraniční pobyty ve Francii, Německu a příležitostně v Anglii. Je zapojena do mnohých vzdělávacích a charitativních projektů. Děti mají k dispozici plavecký bazén, dvě tělocvičny, počítačovou učebnu, odborné učebny, knihovnu, oratoř a přilehlé hřiště. Aktivity pro volný čas nabízí školní klub. Zajišťuje desítky zájmových útvarů v oblasti sportovní, hudební, výtvarné, dramatické, národopisné a vzdělávací. Děti mohou pracovat také pro školní časopis Ostrovník, ve školní knihovně, pro školní výtvarnou galerii, spolupracovat při duchovní formaci, v charitativní oblasti, při slavnostech školy a dalších akcích.

ZŠ má 18 tříd, kolem 500 žáků, pracují zde i dva speciální pedagogové, výchovná poradkyně, protidrogový koordinátor a školní kaplan.