Doporučené firmy

Partnerské projekty

Přihlášení

Jméno :

Heslo :


Nainstalujte si flash player.

České muzeum stříbra

   
Firma : České muzeum stříbra
Ulice : Barborská 28
Město : Kutná Hora
Kraj : Středočeský
   
Kontaktní osoba : Mgr. Kateřina Vavrušková
   
IČO : 00342246       
   
Telefon: 327 512 159    
 
     
Email : info@cms-kh.cz  
Url : www.cms-kh.cz  
     
Popis činnosti:  
   
  Muzeum s dlouholetou tradicí, bylo založeno Archeologickým spolkem Vocel v roce 1877. Věnuje se regionálním dějinám, historii bývalého Královského horního města Kutné Hory. Zaměřuje se na středověké důlní a mincovní památky, geologii kutnohorské oblasti a numismatiku. Ve svých sbírkách spravuje téměř 185 000 sbírkových předmětů.

Nabízí prohlídky svých stálých expozic v objektech: Hrádek, Kamenný dům a Tylův dům. Všechny expoziční budovy jsou památkově chráněné a zapsané jako architektonická památka I. kategorie.
 
   
  Vzdělávejte se  v muzeu!

Pro školy a zájmové skupiny jsou v Českém muzeu stříbra připraveny rozmanité vzdělávací programy. Naše muzeum nabízí přednášky, komentované i zážitkové prohlídky, interaktivní programy, které mohou zábavnou formou doprovázet školní výuku. Každá expozice je provázena dále pracovním listem, který si mohou vyučující či žáci vyhledat popřípadě zkopírovat z muzejního webu a předem se tak teoreticky připravit na to, co je na trase v muzeu čeká.

Připraveny jsou pracovní listy pro stálou expozici v gotickém Hrádku :

I.okruh „Město stříbra“ – Vás seznámí s geologickým vývojem kutnohorského regionu a s historií Kutné Hory.

II. okruh - „Cesta stříbra“ - během prohlídky se dozvíte, jak se stříbro dobývalo, zpracovávalo a proměňovalo ve stříbrný pražský groš. Před vstupem do stříbrného dolu Vám bude představen původní těžní stroj – trejv ze 16. století, u kterého získáte teoretické znalosti o dobývání stříbra. Poté se proměníte v kutnohorské havíře, obléknete si tzv. perkytli (havířský oděv), ochrannou helmu a obdržíte i nejdůležitější výbavu - svítilnu. Po krátké procházce přes ulici sestoupíte šachtou do stříbrného dolu, který sloužil k dobývání stříbra a mědi od 14. do počátku 16. století.               


 
   
  Pracovní list pro stálou expozici v Kamenném domě:

I. prohlídkový okruh „Královské horní město – měšťanská kultura a život v 17. – 19. století“ - během prohlídky se blíže seznámíte nejen s měšťanskou kulturou v Kutné Hoře, ale i s pozdně gotickou architekturou, kterou můžete obdivovat u Kamenného domu zejména na reliéfním štítu. Vytvořil ho v roce 1490 mistr Briccí.

Pracovní list pro stálou expozici v Tylově domě:

I. prohlídkový okruh „ Život a dílo Josefa Kajetána Tyla“ – v bývalém „Domě u zlatého hřebene“ se 4. února 1808 narodil Josef Kajetán Tyl, spisovatel, dramatik a tvůrce textu české národní hymny „Kde domov můj“. Této významné osobnosti je věnována i zdejší stálá expozice.

Každoročně muzeum připravuje speciální doprovodné programy, které hravě a interaktivně rozšiřují výstavy. V letošním roce to je zejména výstava v Kamenném domě : „Z dějin školství kutnohorského“. Zábavnou formou prostřednictvím praktických dovedností provede žáky celou historií školství v Kutné Hoře. Na výstavě jsou představeny původní lavice i školní pomůcky, každý si může vyzkoušet psaní husím brkem či s pomocí starých učebnic a atlasů vyluštit školní tajenku.


Vyberte si ze široké nabídky a navštivte některou z expozic nebo výstav Českého muzea stříbra v Kutné Hoře, těšíme se na Vás. Jsme připraveni se přizpůsobit Vašim výukovým programům, chceme být součástí Vašeho zážitkového vyučování !!!


FOTOGALERIE

 
 
   
Nabídka od České muzeum stříbra pro školy :  

České muzeum stříbra v Kutné Hoře - výstavy zahájené od 12. 5. 2020Dobrý den,

pracovníci Českého muzea stříbra v Kutné Hoře si Vás dovolují srdečně pozvat na výstavy zahájené 12. května . V Kamenném domě se můžete těšit na výstavu – ČERNÉ ŘEMESLO, KOVÁŘI A ZÁMEČNÍCI NA KUTNOHORSKU, v Tylově domě na MÜLLEROVU MAPU ČECH Z ROKU 1720.

Těšíme se opět na Vaši návštěvu u nás v muzeu.


S přáním pěkného dne

Mgr. Kateřina Vavrušková

historik, muzejní edukatorWeb : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 31.05 15:57 - 2020

 

Vánoce v Českém muzeu stříbra v Kutné Hoře - adventní dílny pro školy

Dobrý den,

České muzeum stříbra v Kutné Hoře vás srdečně zve na Advent a vánoční výstavu. Advent spojený s jarmarkem, dílničkami pro děti a programem se uskuteční na Hrádku 7. prosince od 10.00 do 16.00.
Vánoční výstava – Hračky ve století 1880-1980 si budete moci prohlédnout od 4. prosince do 5. ledna 2020 od 10h do 16h - kromě pondělí a svátků 24.,25.,31.prosince a 1. ledna 2020.

Výstavu doprovázejí adventní dílny pro školy a to ve dnech 5.12. – 19.12.

Objednávky přijímá Kateřina Vavrušková
Přihlášky: vavruskova@cms-kh.cz, nebo na tel. 702 239 440.


S přáním pěkného dne

Mgr. Kateřina Vavrušková

historik, muzejní edukatorWeb : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 15.05 14:06 - 2020

 

Rezervace edukativního programu pro ZŠ - Václav IV. - Život v jeho době - ČESKÉ MUZEUM STŘÍBRA V KUTNÉ HOŘE


Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 08.11 13:42 - 2019

 

Programy a akce Českého muzea stříbra v Kutné Hoře pro školy

Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 30.08 12:53 - 2019